Damski żakiet w wielu odsłonach

Nie od dziś żakiety damskie uznaje się za elementy stroju wyjściowego, odświętnego czy takiego, który obowiązuje pracowników biur i urzędów. Żakiet stał się strojem oficjalnym, mile widzianym podczas rozmów kwalifikacyjnych czy spotkań biznesowych. A jak damskie żakiety prezentują się także w innej, bardziej sportowej odsłonie?

Żakiet do jeansów?

żakiet i jeansyOkazuje się, iż żakiet może wyglądać ciekawie zarówno do eleganckich bluzek, spodni, spódnic czy sukienek, jak też w zupełnie innym zestawieniu. Wiele z Pań z przyjemnością zakłada żakiety jako dopełnienie stroju codziennego, zestawiając je z jeansami czy sztruksami. Wygodny, dobrze skrojony żakiet idealnie podkreśla bowiem zalety wysportowanej, zgrabnej sylwetki i sprawia, że kobieta może czuć się wyjątkowo każdego dnia, nie tylko w pracy czy w dni świąteczne.

Jedynym, co odróżnia żakiety damskie noszone na co dzień od tych, które kobiety zakładają na oficjalne gale czy wystawne przyjęcia jest materiał, z jakiego zostały one zrobione. Powszedniego dnia rzadko bowiem można spotkać dziewczyny w błyszczących, naprawdę eleganckich garsonkach, zestawionych ze zwykłymi, codziennymi spodniami. Ale już na przykład damski żakiecik zrobiony ze sztruksu z pewnością sprawi, iż żadna z noszących go kobiet nie będzie wyróżniała się z tłumu nieumiejętnym dobieraniem elementów stroju, zaś zabłyśnie jako ktoś wyróżniający się z tłumu, z wyczuciem smaku i wyszukanym gustem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *